Сторінки

пʼятниця, 21 листопада 2025 р.

Розмальовка Притча про загублену вівцю

 



А Він їм розповів оцю притчу, говорячи:

Котрий з вас чоловік, мавши сотню овець і загубивши одну з них, не покине в пустині тих дев'ятидесяти й дев'яти, та й не піде шукати загинулої, аж поки не знайде її?

А знайшовши, кладе на рамена свої та радіє.

І, прийшовши додому, скликає він друзів і сусідів, та й каже до них: Радійте зо мною, бо знайшов я вівцю свою тую загублену.

Говорю вам, що так само на небі радітимуть більш за одного грішника, що кається, аніж за дев'ятдесятьох і дев'ятьох праведників, що не потребують покаяння!...


https://www.supercoloring.com/ua/rozmalovky/prytcha-pro-zagublenu-vivcyu

https://www.biblegateway.com/passage/?search=%D0%92%D1%96%D0%B4%20%D0%9B%D1%83%D0%BA%D0%B8%2015%3A3-7&version=UKR

https://joymylife.org.ua/ukr/kataloh_failiv/category.php?category=category14

середа, 5 листопада 2025 р.

Конспект заняття з БЖД Тема: «Вогонь — не іграшка!»


 Конспект заняття з БЖД

Тема: «Вогонь — не іграшка!»

Мета:

Ознайомити дітей з корисними і небезпечними властивостями вогню.

Формувати уявлення про безпечне поводження з вогнем.

Вчити дітей розрізняти, коли вогонь допомагає людині, а коли шкодить.

Виховувати обережність, уважність, відповідальність.

Обладнання:Ілюстрації з вогнем, свічка, сірники (муляж), картинки з пожежниками, макет будиночка, два персонажі — вогники-братики (іграшки або картинки)

                          Хід заняття

1. Організаційний момент

Вихователь:

— Діти, сьогодні до нас у гості завітали два братики-вогники.

(Показує або вивішує дві фігурки вогників — червоний і жовтий.)

— Познайомтесь, це Вогник-Теплик  і Вогник-Пустунець.

2. Бесіда

Вихователь:

— Вогник-Теплик дуже чемний. Він гріє людей, варить їжу, світить у темряві.

— А ось його братик, Вогник-Пустунець, любить бешкетувати — запалює сірники, може спричинити пожежу.

— Як ви гадаєте, чому кажуть:«Вогонь — не іграшка»? (Відповіді дітей)

3. Ігрова вправа “Добрий чи злий вогонь”

Вихователь показує картинки:

– багаття, плита, свічка на торті, сірники, палаючий ліс, пожежа в домі.

Діти визначають, де вогонь  допомагає, а де шкодить.


4. Розігрування сценки

Вихователь розігрують сценку:

-Вогник-Теплик: “Я люблю гріти людей, варити суп, світити в лампі.”

-Вогник-Пустунець: “А я люблю стрибати по шторах і гратись із сірниками!”

Вихователь: “Ой, небезпечно! Тебе потрібно зупинити — бо пожежа може знищити все!”

Після сценки обговорюють, як потрібно діяти, якщо бачиш вогонь.

5. Правила безпеки (узагальнення)

Сірники — не іграшка!

Не можна запалювати свічки без дорослих.

Якщо бачиш дим або вогонь — поклич дорослих або телефонуй 101.

 Не ховайся під ліжко чи у шафу, якщо пожежа — потрібно вибігти з дому.

6. Творча діяльність

Аплікація або малювання:

“Добрий вогник гріє, злий — шкодить”

Діти створюють малюнки з двома вогниками — Теплик (усміхається, біля чайника, лампи) і Пустунець (злий, біля диму чи палаючого предмета).

7. Підсумок

Вихователь:

— То які у нас братики-вогники?

— Чим вони різняться?

— Чому не можна бавитись з вогнем?

Разом повторюють гасло:

🔥 «Вогонь — не іграшка! З ним потрібно бути обережним!»


Тема: «Плоди Духа Святого»